פעילות עמותת מ.ל.א מרכז למודעות אישית, כוללת  קיום סדנאות, אירועים חברתיים לבוגרי הסדנאות, עיתון קהילתי וקרן מלגות. לעמותה למעלה  מחמשת אלפים בוגרי סדנאות, ובמהלך יותר מעשרים שנות פעילות העמותה, נבנית לה קהילה מעורבת, אכפתית, בעלת חזון משותף. הפעילות עצמה מבוססת על מתנדבים הפועלים למען קידום המטרות והחזון שהגדירה העמותה כבסיס לפעילותה, שעיקרה פיתוח המודעות העצמית כמנוף לצמיחה אישית, חברתית ואוניברסלית. 

 

סדנת "זו בחירתי" מגיל 19 ומעלה

סדנת "זו בחירתי" (באנגלית It's My Choice  או בקיצורIMC ) היא סדנה בינלאומית מרוכזת בת כשלושים שעות (מיום חמישי אחה"צ ועד מוצאי שבת), המועברת על ידי סגל מנחים מומחים ובעלי הסמכה מיוחדת מארה"ב ומישראל. הסדנה היא "חווייתית" – היא נועדה לאפשר לנו לחוות את עצמנו, את החיים ואת מערכות היחסים שלנו בעוצמות חדשות. כל סדנה מוגבלת לתשעה עשר משתתפים חדשים הקרויים "סטודנטים", והיא מותאמת לעזור לכל משתתף להשיג את מטרותיו. כמו כן נמצאים בסדנה כחמישים "אסיסטנטים", אשר עברו את הסדנה בעבר, וממשיכים לבוא כדי לתמוך בסטודנטים וכדי להמשיך ולהעמיק את התהליך האישי.

העמותה מקיימת שתיים עשרה עד ארבע עשרה סדנאות בוגרים בשנה ופרטי הסדנאות הקרובות, כולל מועדים, מנחים ומספרי טלפון ליצירת קשר מתפרסמים באתר העמותה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם רכזי הסדנאות ולהירשם כסטודנטים לאחת מסדנאות "זו בחירתי" הקרובות.

למידע נוסף על סדנאות הבוגרים

 

סדנת הנוער של מ.ל.א לגילאים 15-18

העמותה מקיימת ארבע סדנאות נוער בשנה, אשר מועברת על ידי צמד מנחים מסגל מנחי הנוער של העמותה. אנו רואים בסדנאות הנוער את לוז הפעילות החברתית שלנו, בהיותן תרומה משמעותית לחוסנו ועצמתו של הדור הבא במדינת ישראל. הסדנה מתחילה ביום שישי לפני הצהריים ונמשכת עד מוצאי שבת. לקראת סיום הסדנה, במוצאי השבת, נערך מפגש ופעילות משותפת עם הורי הסטודנטים, ולאחר מכן חגיגת סיום שאליה אנו מעודדים להזמין בני משפחה וחברים.

הסדנה הינה סדנה חוויתית וחינוכית, ואינה טיפולית בשום מובן שהוא. היא מתמקדת ביחסים של הנערים והנערות עם סביבתם האנושית הקרובה והרחוקה ולומדים בה צורות קשר חדשות, אחריות אישית וכיצד נושא האחריות חולש על כל שטחי חיינו. הסדנה מיועדת לארבע עשר משתתפים חדשים, וכשלושים וחמישה אסיסטנטים בני נוער. בנוסף לאלו משתתפים בסדנה כשמונה עשר אנשי צוות ואסיסטנטים בוגרים, המסייעים במהלך הסדנה ומשמשים כדמויות מייצגות כל העת.

פרטי הסדנאות הקרובות, כולל מועדים, מנחים ומספרי טלפון ליצירת קשר מתפרסמים באתר העמותה. ההרשמה לסדנאות הנוער מחייבת הסכמת הורים ובני הנוער כאחד, וכוללת השתתפותם בערב מבוא או פגישה אישית עם צוות הנוער. אתם מוזמנים ליצור קשר עם רכזי הסדנאות למידע נוסף והרשמה.

למידע נוסף על סדנאות הנוער

 

אירועים וסדנאות ההעשרה

העמותה מקיימת מגוון פעילויות לקהילת בוגרי הסדנאות, הכוללות מפגשים חברתיים ומסיבות. מטרת פעילויות אלו היא להעמיק את חוויית סדנת "זו בחירתי" ולהרחיב את האפשרויות לגיבוש קהילה מעורבת ואכפתית, הפועלת יחדיו למימוש חזון העמותה. פרטי האירועים מתפרסמים מעת לעת באתר העמותה.

למידע נוסף על סדנאות ההעשרה

 

עיתון הקהילה "מהמלא"

העמותה מפרסמת כארבע עד חמישה גיליונות עיתון קהילתי, המעניקים במה וחלון לחברי הקהילה לשתף ולספר מחוויותיהם, להכיר ולהתנסות במגוון כותבים ונושאים, להתעדכן על פעילות העמותה ולשמור על הקשר החם שנוצר במסגרת הסדנאות. עיתוני אלו מצויים באתר העמותה ואתם מוזמנים לקרוא בהם על הנעשה בעמותה.

לגיליונות "מהמלא" האחרונים לחצו כאן

 

הקרן לזכרו של אסף וליאנו ז"ל

בחודש מרץ 2011 הלך לעולמו אסף וליאנו ז"ל - אב, בעל, אח, וחבר קהילה יקר. בני משפחתו של אסף התגייסו והקימו באישור האסיפה הכללית של עמותת מלא קרן מלגות לזכרו שמטרתה לממן מלגות להשתתפות של סטודנטים בעלי יכולת כלכלית מוגבלת בסדנאות הבוגרים והנוער של העמותה. מטרת הקרן היא לתת הזדמנות לאנשים מעוטי יכולת כלכלית, אך בעלי רצון ומוכנות לקבל את סט הכלים שמציעה הסדנא, אותו סט כלים שעוזר לכולנו לגדול, לצמוח, להשתפר ולשפר.

הקרן קבעה לעצמה מטרה לממן השתתפות של סטודנט אחד בכל אחת מסדנאות הבוגרים והנוער של העמותה, כל עוד מקורותיה הכספיים יאפשרו זאת. ועדת הניהול של הקרן מורכבת מנציגי משפחתו של אסף ז"ל ומנציגי ועד העמותה והקהילה. כחלק מגיוס התרומות של הקרן, מתקיימים מעת לעת ערבי תרבות, המתפרסמים באתר העמותה. אופן הגשת הבקשות למלגה ותהליך הענקת המלגות מפורטים באתר העמותה.  

למידע נוסף על הקרן לזכרו של אסף וליאנו ז"ל